Panuje moda na zdrowy tryb życia i wysportowaną sylwetkę. Żeby osiągnąć ten drugi cel i utrzymać efekty, wiele osób decyduje się na regularne wizyty na siłowni. Tu jednak przydaje się trening personalny, tzn. przeznaczony dla konkretnej osoby. Różnimy się bowiem budową, wzrostem, stylem życia itd. Jedni mają siedzącą pracę, a inni w różnym stopniu, ale jednak aktywną.

Układając trening osobisty, trener personalny istotnie kontroluje też ogólny stan zdrowia. Bywa, że niektóre osoby mają przeciwwskazania do pewnych rodzajów ćwiczeń. Posiadając o danej osobie konkretne informacje, trener osobisty będzie w stanie przygotować odpowiedni zestaw ćwiczeń. Chodzi o ich rodzaj, intensywność i częstotliwość. W ćwiczeniach na siłowni chodzi przecież o zdrowie, a nie o to, żeby sobie dodatkowo zaszkodzić lub zniechęcić się najwyżej po kilku wizytach na siłowni.

wytrenowana sylwetkaJeżeli natomiast dana osoba ma przygotowany dla siebie indywidualny program, może liczyć na efekty w rozsądnym czasie i na to, że nie odniesie przy okazji przykrych kontuzji. Bez żadnych wątpliwości, trening osobisty to zajęcia na siłowni, które mogą być przyjemnością przynoszącą wymierne rezultaty. Warto właśnie dlatego skorzystać z wiedzy i doświadczenia osób, które przygotowane są do pomagania chętnym w osiągnięciu danego celu. Bardzo łatwo można przecież przeszarżować, a nie o to tutaj chodzi.

Nie próbujmy udawać, że na wszystkim sami się znamy. Tak jak w sprawie diety pytamy o radę dietetyka, tak o program ćwiczeń warto zapytać trenera personalnego (zobacz tutaj: https://fitnow.pl/).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *