pościel dziecięcaMasz w domu maluszka, który ciągle śpi. Wiesz więc jak ważna jest pościel dziecięca, to z jakiego jest materiału, czy jest antyalergiczna, przyjazna dla delikatnej skóry dziecka i mięciutka w dotyku. To Ty musisz zapewnić kokon dla niemowlaka, w którym będzie się czuł prawie jak w łonie matki. Najważniejsze jest to, abyś nie dała się zwieść reklamom tańszych produktów, wiemy że każdy grosz się liczy, ale zdrowie Twojego maluszka jest najważniejsze.

Czyli zawsze sprawdzaj skład materiału, z którego uszyta jest pościel dziecięca, Twoja pościel Ci nie zaszkodzi nawet jeżeli nie będzie w 100 procentach naturalna. Natomiast kokon dla niemowlaka musi być naturalny w 100 procentach. Pamiętaj sen Twojego dziecka zależy od tego jak mu przygotujesz miejsce do spania i z jakich materiałów będzie uszyta pościel. Sprawdzaj i sprawdzaj skład to tylko tyle i aż tyle. Pamiętaj – spokojny sen dzieciaczka to także Twój spokojny sen. Możesz być wtedy pewna że nie dostanie on żadnego uczulenia, będzie mu milutko i mięciutko. Są specjalne sklepy w których możesz dowiedzieć się czy dany materiał przeszedł wszelkie testy i czy nie podrażni skóry maluszka.

100 procentowa bawełna jest najbezpieczniejsza ale bawełna bawełnie nie równa. Lepiej upewnić się nawet u lekarza pediatry aby potem spać spokojnie. Pościel dziecięca wbrew pozorom stanowi duże wyzwanie jak i sam szkrab, który będzie pod nią spał. Jako Mama lub Tata pamiętaj o tym przy zakupach, nie tylko żeby ładnie wyglądało w łóżeczku. Dziecko to skarb, o który musisz dbać. Odpowiednia pościel dziecięca jest zatem na wagę złota.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *