Tynki gipsowe Kraków to usługi, które z całą pewnością będą w stanie zawsze zainteresować określoną grupę osób. Nic zresztą w tym dziwnego, ponieważ takie wykończenie wnętrz w obecnej dobie to praktycznie już standard.

Przed laty powszechne były tynki cementowo-wapienne, natomiast dzisiaj stawiamy na gips. Dlatego też usługi w rodzaju: tynki gipsowe Kraków cieszą się sporym zainteresowaniem. Skoro już został wywołany ten temat, pochylmy się nad nim, aby wskazać na zalety tynków gipsowych. Przede wszystkim przeznaczone są one do wnętrz i jeszcze do tego takich, w których wilgotność powietrza nie jest zbyt duża. Dlaczego? Otóż, gips chłonie wilgoć, a później ją po prostu oddaje. Po drugie, tynki gipsowe nadają się do pomieszczeń, w których nie będą narażone bezpośrednio na uszkodzenia mechaniczne, gdyż są one zdecydowanie mniej trwałe niż tynki cementowo – wapienne. Niewątpliwą zaletą tynków gipsowych jest to, że nader szybko się je nakłada. Szczególnie, kiedy robi się to metodą maszynową. Nawiasem mówiąc, to w obecnej dobie bardzo już często stosowane udogodnienie. Na dużych budowach nie tynkuje się już metodami tradycyjnymi.
Nałożenie gładzi gipsowej na powierzchnię ściany powoduje, że ta staje się idealnie gładka. Czegóż chcieć więcej? Potem wystarczy tylko nałożyć na nią farbę w odpowiednim kolorze i gotowe.
Trzeba w tym miejscu powiedzieć, że tynki gipsowe są zdrowe, gdyż potrafią regulować poziom wilgotności w pomieszczeniach, tworząc w nich swoisty mikroklimat. Inną ich zaletą jest to, że w jakimś stopniu są ognioodporne. Działanie ognia wytrzymuje już 2-centymetrowa warstwa tynku. Oczywiście tylko przed kilkanaście minut, ale zawsze. Nie trzeba nikomu jakoś specjalnie tłumaczyć, że to wcale nie tak mało, a wiemy przecież, że w ekstremalnych warunkach, kiedy trwa walka o życie, liczą się dosłownie sekundy.
Warto jeszcze dodać, że gips niekorzystnie działa na stal. Otóż, jeśli nie zostanie ona odpowiednio zabezpieczona, zaczyna korodować. Jak widać, na podstawie niniejszego artykułu, gips ma jednak zdecydowanie więcej zalet niż wad.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *