Powoli zbliża się lato, pogoda zaczyna nas rozpieszczać, aż chce się na wakacje. Tylko gdzie się wybrać? Najlepiej byłoby wygrzewać się wśród egzotycznej, barwnej przyrody, przy okazji zwiedzić atrakcyjne zabytki, nasycić się prastarą kulturą i oryginalnym folklorem jakiegoś urokliwego miejsca. Otóż takie możliwości daje na …Gruzja. Wybierając się do tego niezwykłego miejsca możemy liczyć na niezwykłą gościnność Gruzinów, którzy wskażą drogę, w razie potrzeby przenocują i zaproszą na tradycyjną ucztę – suprę.
Podczas wycieczki do Gruzji żaden turysta nie będzie się nudził. Kraj ten posiada ogromne walory przyrodnicze i kulturowe. Podczas kilkugodzinnej przejażdżki, przemarzamy przez niemal wszystkie strefy klimatyczne, poznając rożne grupy etniczne, języki, obyczaje, religię i architekturę. Plażowicze odnajdą swoje miejsce u wybrzeży Morza Czarnego w okolicach Batumi, Sarpi i Kabuleti albo w kurorcie Ureki.

Zwiedzający też będą mieli co robić, bowiem w Gruzji przetrwały oryginalne świątynie chrześcijańskie sprzed ponad 1000 lat, antyczne twierdze, jak również monumentalne miasta skalne i malownicze starówki. Nie wolno absolutnie pominąć gruzińskich muzeów, które posiadają bezcenne kolekcje archeologicznych odkryć. Gruzińską kulturę cechują także koncerty oraz występy słynnych na całym świecie zespołów tanecznych i wokalnych, najczęściej granych w salach koncertowych w Tbilisi.
Tuż przed wyjazdem warto jeszcze odwiedzić piwnice gruzińskich winiarzy, gdzie dojrzewają wspaniałe wina z miejscowych szczepów. Malownicze krajobrazy i pogodni ludzie sprawiają, że wakacje w Gruzji są wyjątkowym i niepowtarzalnym czasem. Żal tylko, że tak szybo się kończą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *