Życie rodzica nie jest łatwe. Każdy doświadczył budzenia się o nieludzkich godzinach, żeby zająć się płaczącym dzieckiem. Sen dziecka jest jednak tak delikatną sprawą, że należy o nią zadbać należycie. Warto przyjrzeć się bliżej warunkom w jakich nasze skarby śpią i zastanowić się czy przypadkiem z jakiegoś powodu nie jest im niewygodnie.

Wygoda przede wszystkim

Pościel dla dzieci wydaje się być prostą sprawą. Ot kołderka w kolorowej poszewce i wszystko załatwione. Otóż niekoniecznie. Ile razy nie mogliście zasnąć bo kołdra pod którą spaliście była za gruba, a poszewka szorstka i nieprzyjemna w dotyku? Dzieci, przez swoją wrażliwą skórę potrzebują jej nawet bardziej niż my. Właśnie dlatego musimy mnóstwo uwagi poświęcić temu jaką pościel kupujemy. Warto przyjrzeć się temu z jakimi materiałami dziecko lubi mieć kontakt i potem zakupić podobne. Nie możemy też pozwolić, by dziecku było za gorąco. Z jednej strony musimy upewnić się, że maluch nie wywinie się spod swojej kołderki, ale nie możemy też przesadzić w drugą stronę.

Spokój przede wszystkim

Kiedy jesteśmy już pewni, że zdobyliśmy dla malucha idealną kołderkę warto zapewnić mu więcej spokoju. Idealnie sprawdza się w tej roli baldachim dla łóżeczka, który nie dość, że wygląda estetycznie, to jeszcze, gdy zasłonięty, osłania oczka i uszka naszego maleństwa przed nagłymi rozbłyskami i hałasami, które mogłyby wyrwać je ze snu. Tak jak chowanie się pod kołdrą daje poczucie bezpieczeństwa, tak samo działa baldachim – tworząc z całego łóżeczka przestrzeń, w której dziecko czuje się s

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *