Wiek XXI to przede wszystkim era rozwoju technologii i informatyki. W związku z czym wzrosło zapotrzebowanie na takie stanowiska jak programista komputerowy czy specjalista do spraw IT w firmie. Mówi się, że tradycyjne zawody będą z czasem odchodziły do lamusa. Tymczasem osób prowadzących księgowość, czyli mówiąc wprost – księgowych, dalej przybywa. Jak to się dzieje?

Okazuje się, że księgowość dalej cieszy się ogromną popularnością, co pokazują między innymi statystyki. Na krakowskich uczelniach jak Uniwersytet Ekonomiczny, WSZiB czy WSEI z roku na rok przybywa studentów na kierunku Finanse i Rachunkowość. Mało tego, wielu z nich uzyskuje z tego kierunku dyplom licencjacki, a nawet i magisterski. Ponadto studenci tych wydziałów są w stanie znaleźć pracę po studiach już zaledwie po miesiącu od uzyskania dyplomu.

jak zostac ksiegowym

Wraz z rozwojem technologii, wzrosła też ilość transakcji na rynku, ponadto coraz to więcej osób postanawia zakładać własne przedsiębiorstwa, a ktoś musi zajmować się finansami i księgowością tego typu firm. W związku z tym księgowość stale się rozwija oraz stale jest zapotrzebowanie na księgowych. Mogą oni otworzyć własne biuro księgowe, zatrudnić się w dziale księgowości dużych przedsiębiorstw czy wybrać biuro rachunkowe i pójść na etat jako księgowy.

Studia w tym kierunku są także bardzo dobrą formą zabezpieczenia na życie. W ramach realizowania programu studiów finansów i rachunkowości, już po I roku studenci mają kompetencje wymagane do założenia własnej działalności, a jest nim biuro rachunkowe! Jest to zatem kierunek bardzo perspektywiczny i w pewien sposób zapewniający stabilne źródło utrzymania.

Wniosek jest zatem prosty – finanse i rachunkowość były, są i będą jeszcze długo w modzie, niezależnie od rozwoju technologii. Taka osoba w firmie zawsze jest potrzebna, bo księgowość to jeden z najważniejszych aspektów funkcjonowania każdej z firm.

Poznaj nowoczesne biuro rachunkowe: Talented Księgowość Kraków – https://www.talented.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *